ShoutBox


Wspierają nas:

 

Patronat medialny:

Aktualności


01.09.2010

Skład nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej

30.07.2010

Zarząd STN UJCM dziękuje wszystkim Opiekunom Kół, Przewodniczącym oraz Członkom Kół Naukowych za współpracę w roku akademickim 2009/2010. Życzymy wszystkim udanych wakacji i wypoczynku!


24.06.2010

Wybory nowego Przewodniczącego Zarządu STN UJ CM na rok akademicki 2010/2011 odbędą się 29.06.2010 o godz. 16.30 w Centrum Dydaktyczno Kongresowym przy ul. Łazarza 16 - Aula C


Obecnie zgłoszeni kandydaci:

Przewodniczący STN UJ CM - Magdalena Spałkowska
Członkowie Komisji Rewizyjnej - Elżbieta Chmurowicz, Wojciech Nowak, Krzysztof Tomaszewski

17.06.2010

Formularz sprawozdania z działalności koła w roku akademickim 2009/2010 znajduje się tutaj


Informujemy, że w czasie sesji letniej dyżurów w siedzibie STN UJ CM nie będzie.


WYNIKI KONKURSU NAJLEPSZYCH OPIEKUNÓW I KÓŁ NAUKOWYCH 2009/2010

23.05.2010

OGŁASZAMY ROZPOCZĘCIE PRZYJMOWANIA KANDYDATUR DO STANOWISKA PRZEWODNICZĄCEGO STN UJ CM ORAZ KOMISJI REWIZYJNEJ STN UJ CM NA ROK AKADEMICKI 2010/2011


REGULAMIN Wyborów Przewodniczącego Zarządu STN UJ CM 2009/2010
REGULAMIN Wyborów Komisji Rewizyjnej STN UJ CM 2009/2010

13.05.2010

UWAGA!!! OGŁASZAMY KONKURS DLA NAJLEPSZYCH OPIEKUNÓW I KÓŁ NAUKOWYCH 2009/2010

Nagrody Dziekana:
* nagrody dla najlepszych opiekunów zostaną wręczone na Radzie Wydziału. pobierz formularz
* zwycięskie Koła Naukowe w przyszłym roku otrzymają wyższe dofinansowanie grantów. pobierz formularz

Przewodniczących Kół prosimy o wypełnienie formularzy i przyniesienie do siedzimy STN do 31 maja 2010r.


UWAGA STUDENCI OSTATNIEGO ROKU!
W porozumieniu z Dziekanami wszystkich wydziałów Collegium Medium pragniemy ogłosić konkurs na najbardziej aktywnego działacza STN UJ CM danego roku kończącego studia.
Konkurs odbywa się corocznie. Chcemy aby się stało tradycją nagradzanie przyszłych absolwentów naszej uczelni oraz odchodzących członków STN UJ CM.
Nagrody będą wręczane oficjalnie na uroczystościach zakończenia studiów (lub w przypadku gdy dany rok nie będzie organizował oficjalnej uroczystości - przez Dziekanów danego Wydziału)

Konkurs dotyczy :
Wydział Lekarski: 6 rok kierunek lekarski i 5 rok kierunek lekarsko-dentystyczny.
Wydział Farmaceutyczny: 5 rok kierunek farmacja i 5 rok kierunek analityka medyczna.
Wydział Nauk o Zdrowiu: 5 rok kierunek pielęgniarstwo, 3 rok kierunek ratownictwo medyczne, 5 rok kierunek zdrowie publiczne, 5 rok fizjoterapii.

Jeżeli uważasz, że w trakcie studiów byłeś aktywnym członkiem STN UJ CM i należy ci się gratyfikacja - propozycja jest dla Ciebie!

Bardzo prosimy o składanie swoich kandydatur do siedziby STN UJ CM ul. Św. Łazarza 16 pok.002 w godzinach dyżurów do 25 kwietnia 2010r.
W treści podanie powinno zawierać:(bardzo prosimy pisać w punktach )
1. Imię i Nazwisko
2. Wydział i Kierunek studiów
3. Historia działalności w STN UJ CM:
* Aktywny udział w Studenckich Kołach Naukowych
* Zdobyte Granty Studenckie
* Prace Naukowe wygłoszone na polskich i zagranicznych konferencjach (bardzo prosimy przynieść certyfikaty - tylko do weryfikacji podania - nie będą one zabierane)
* Publikacje w piśmiennictwie fachowym
* Działalność organizacyjna: koordynacja sesji, warsztatów;organizacja wydarzeń, szkoleń w STN i udział w nich; organizacja konferencji.

Elżbieta Chmurowicz Przewodnicząca Zarządu STN UJ CM


Międzynarodowa Konferencja Studentów Uczelni Medycznych Kraków 2010 zakończyła się.

Cieszymy się z tak dobrego odbioru naszej Konferencji. Mamy nadzieje, że spełniliśmy oczekiwania każdego uczestnika.
Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia!

Z rzeczy praktycznych:
* Każdego laureata, który jest zainteresowany otrzymaniem prenumeraty wydawnictwa Cornetis prosimy o kontakt z Wojciechem Nowakiem, n.wojciech@interia.pl
* Informujemy, że w naszym biurze czekają nieodebrane dyplomy i wyróżnienia z Konferencji oraz z Warsztatów Statystycznych.
* Już jest dostępna na naszej stronie galeria poświęcona Konferencji.

Z pozdrowieniami
Zarząd STN UJ CM

04.05.2010


kliknij aby powiększyć

Dear colleagues,
It is a great honor to invite YOU to the 5th International Medical Student`s Congress in Novi Sad that will be held on July 15-18, 2010, within the Faculty of Medical Sciences, in Novi Sad, Serbia.
IMSCNS - International Medical Student`s Congress in Novi Sad - as annual event, is oriented on cooperation with Universities and faculties of biomedical sciences all over the world.
This multidisciplinary scientific event will welcome students of medicine, dentistry, pharmacy and molecular biology. During 4 days - congress participants will have opportunity to present their scientific work, meet each other, exchange ideas and make friendships.
The IMSCNS is an official project of EMSA - Novi Sad wich is supported by EMSA - Europe, Faculty of Medical Sciences, University of Novi Sad and Serbian Academy of Sciences and Arts. Also, it is our honor to let you know that Faculty of Medical Sciences will in year 2010. celebrate its 50th anniversary.
You can register and look for more information at www.imscns.com and deadline is May 15, 2010.
We are delighted to invite YOU to participate this event, exchange your scientific proficiencies and have a nice time!

With a kind regards, OC IMSCNS

W razie jakichkolwiek szczegółowych pytań dotyczących kongresu lub spraw technicznych (dojazd i pobyt w Serbii), proszę o kontakt z koordynatorem kongresu na Polskę: weronika.broniek@gmail.com.

02.05.2010

Dodano zdjęcia z Międzynarodowej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych Kraków 22-24 kwietnia.

28.04.2010

Zapraszam wszystkich studentów i absolwentów Wydziału Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu na Dzień Kariery w Uniwersytecie Jagiellońskim - Collegium Medicum. Impreza odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka - Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum. Zapraszamy w dniu 6 Maja 2010 do Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Wydziału Lekarskiego UJ CM przy ul. św. Łazarza 16 w godzinach 14.30-20.00. Szczegóły Dnia Kariery w UJ CM są w załączonym plakacie w pliku pdf.

Maciej Rogala - Akademickie Biuro Karier UJ CM


Serdecznie zapraszamy do udziału w inicjatywie Wydziału Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk dotyczącej przyznania honorowych wyróżnień dla studentów pracujących naukowo pn. " Laur Medyczny im. dr Wacława Mayzla"
Regulamin dostępny jest na stronie www.pan.pl ( Wydziały - Wydział VI Nauk Medycznych - Regulaminy) oraz w siedzibie Studenckiego Towarzystwa Naukowego UJ CM.

21.04.2010


kliknij aby powiększyć - pdf

Informujemy, ze pula stypendiów na najblizszy rok jest wykorzystana ale zapraszamy zainteresowane osoby do współpracy już teraz i i do aplikowania w kolejnym cyklu.

08.04.2010


kliknij aby powiększyć


Szanowni Państwo,
Przesyłam zaproszenie do udziału w II Międzynarodowym Kongresie Młodych Naukowców i Studentów organizowanym przez Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Odbędzie się on 22 czerwca 2011 roku, w pierwszym dniu X Kongresu Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych.

http://www.congress.ifps.org.pl/

Załączniki:

invitation, welcome letter

PaulinaKamyk
International Center of Hearing and Speech
of the Institute of Physiology andPathology of Hearing

06.04.2010

UWAGA! Przedłużono termin rejestracji dla kandydatów. Serdecznie zapraszamy.


kliknij aby powiększyć - pdfwięcej informacji - pdf

29.03.2010

Szanowni Państwo,
W imieniu Komitetu Naukowego zapraszam Członków Kół Naukowych Studenckiego Towarzystwa Naukowego do czynnego udziału w XVII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, który odbędzie się w dniach 14-17 września 2010 roku w Wiśle.
Członkowie STN, a także Studenci, którzy wykonali pracę magisterską w roku akademickim 2009/2010, mogą prezentować swoje prace w ramach Sesji Studenckich Kół Naukowych.
Wszelkie informacje dotyczące tematyki sesji naukowych Zjazdu, a także rejestracji oraz warunków zgłaszania prac dostępne są na stronie www.zjazdptdl2010.pl

Łączę wyrazy szacunku,
Barbara Błońska - Fajfrowska

dokument doc

Witam
W imieniu Studenckiego Towarzystwa Naukowego w Poznaniu zapraszamy wszystkich do udziału w Kongresie organizowanym przez STN i IFMSA Poznań: X Intercontinental Congress of Young Medical Scientist. Zapraszamy na stronę: http://www.ifmsa.amp.edu.pl/congress/index.php?action=35 gdzie znajdują się wszystkie szczegóły jego dotyczące oraz prosimy o rozpropagowanie tego wydarzenia na Swoich Uczelniach. Abstrakty można przesyłać do 10 kwietnia.
Pozdrawiam

Maria Wołoszyn
członek zarządu STN Poznań

zaprosznie -pdf

25.03.2010

W imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w V Studenckiej Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej, która odbędzie się w Zabrzu, w dniach 21 i 22 Maja 2010 roku, w ramach XVII Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej.

więcej - zaproszenie (pdf)

22.03.2010


kliknij aby powiększyćkliknij aby powiększyć

18.03.2010


kliknij aby powiększyć - pdf

16.03.2010

INFORMUJEMY, ŻE OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE Z KOORDYNATORAMI SESJI ORAZ WARSZTATÓW MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI STUDENTÓW UCZELNI MEDYCZNYCH ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ ( 17 MARCA) O GODZINIE 18.30 W SALI S3

ZARZĄD STN UJ CM


Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa studentów do udziału w międzynarodowym kongresie "X Intercontinental Congress of Young Medical Scientists", który odbędzie się w dniach 17-21 maja 2010 roku w Poznaniu.
Bardzo liczymy na Państwa udział!
Wszelkie szczegóły znajdziecie Państwo pod adresem: www.congress.ifmsa.pl


Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Urazy i Stany Nagłe w Położnictwie i Ginekologii", która odbędzie się w dniach 29-30 maja 2010 roku w Lublinie.

zaproszenie (pdf ok. 1mb)

15.03.2010

11.03.2010

Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zaprasza do udziału w XLIX Sympozjum Studenckich Kół Naukowych Uczelni Medycznych, które jest planowane w dniach 27-28 listopada 2010 roku w Lublinie. Studenckie prace naukowe należy zgłaszać do organizatora w terminie do dnia 30 października 2010 roku. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem Sympozjum zostaną zamieszczone na stronie internetowej Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie www.stn.umlub.pl.

04.03.2010

Uwaga! zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie STUDENCKI NOBEL, więcej informacji na stronie internetowej http://www.studenckinobel.com/


Termin zgłoszeń czynnych na Konferencję Wiosna z Fizjoterapią został przesunięty na 19 marca 2010 r. Zgłoszenia bierne są przyjmowane do 28 marca. Zapraszamy serdecznie do udziały w Sympozjum. Na autorów najlepszych prac czekają cenne nagrody książkowe, a także nagroda niespodzianka ufundowana przez firmę HABYS

więcej informacji

Pozdrawiam
Łukasz Wielgosz Prezes Zarządu STN WUM

02.03.2010

Szanowni Państwo,
już po raz czwarty pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskim Sympozjum Studenckich Kół Naukowych "Wiosna z fizjoterapią", które odbędzie się 16 kwietnia 2010 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

więcej informacji

Z poważaniem,
Łukasz Wielgosz
Komitet Organizacyjny


Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Urazy i Stany Nagłe w Położnictwie i Ginekologii", która odbędzie się w dniach 29-30 maja 2010 roku w Lublinie.

W trakcie dwudniowej konferencji odbędą się sesje teoretyczne, zawody zespołów Ratownictwa Medycznego oraz będzie miał miejsce pokaz funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w załączniku.

Z wyrazami szacunku,
Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej
"Urazy i Stany Nagłe w Położnictwie i Ginekologii"

25.02.2010

W imieniu Redakcji "Magazynu Stomatologicznego" i Wydawnictwa Czelej zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Złoty reamer"

Złoty reamer - informacje (pdf 1,7mb)

16.02.2010

Witam,
Zgodnie z prośbą studentów, którym nie udało się na czas przygotować abstraktów informujemy, że termin ich nadsyłania na III Krakowską Konferencję Zdrowia Publicznego -- został przedłużony do 21 lutego. Tego dnia mija także termin zgłoszeń biernych. Wszelkie informacje znajdują się na stronie http://zdrowiepubliczne.cm-uj.krakow.pl/
Nagrody książkowe oraz roczne prenumeraty czasopism czekają!!!
Zapraszam do aktywnego uczestnictwa!

Pozdrawiamy
Komitet Organizacyjny III Krakowskiej Konferencji Zdrowia Publicznego

11.02.2010

Witam.
W imieniu Studenckiego Towarzystwa Naukowego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu pragnę serdecznie zaprosić członków Studenckich Kół Naukowych do udziału w XV Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych Uczelni Medycznych.
Odbędzie się ona w dniach 9-10 kwietnia 2010r. na terenie campusu Naszej Akademii. Termin składania abstraktów upływa 21 lutego 2010 r. Szczegółowe informacje oraz rejestracja prac na stronie: http://stn.am.wroc.pl/

plakat (pdf)

07.02.2010

Serdecznie zapraszamy na IV Studenckie Sympozjum Naukowe "Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu", które odbędą się 28-29 maja 2010r. w Warszawie.
Mamy zaszczyt poinformować, iż czwarta edycja naszego sympozjum będzie bezpłatna dla wszystkich uczestników.
Celem organizowanego sympozjum jest wymiana poglądów, doświadczeń naukowych w teorii i w praktyce wśród studentów i absolwentów Wydziałów Nauki o Zdrowiu uczelni medycznych w Polsce.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.nowymedyk.to.pl oraz w załączniku.
Zapraszamy!

04.02.2010

zaniechanie leczenia

02.02.2010

UWAGA!!!
termin nadsyłania abstraktów na Międzynarodową Konferencję Studentów Uczelni Medycznych Kraków 22-24 kwietnia został przedłużony do 25 lutego.

30.01.2010

Informujemy, że ze względu na sesję i ferie zimowe następny dyżur odbędzie się 25 lutego 2010.
Życzymy wszystkim powodzenia na egzaminach i zaliczeniach.

Zarząd STN UJ CM

21.01.2010


kliknij aby powiększyć

19.01.2010

Dear colleagues, It is a great honour to invite you to the 3rd International Medical Congress for Students and Young Doctors MedEspera-2010, that will be held on May 19-21, 2010, within the State Medical and Pharmaceutical University "Nicolae Testemitanu", in Chisinau, the Republic of Moldova .

letter...

14.01.2010

UWAGA!!!
termin nadsyłania abstraktów na Międzynarodową Konferencję Studentów Uczelni Medycznych Kraków 22-24 kwietnia mija 15 lutego.

11.01.2010

konferencja 2009-2010

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Już po raz kolejny Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych.

10.01.2010

Szanowni Opiekunowie, Studenci,


W dniach 11-12 marca 2010r. w Wiśle odbędzie się konferencja:
"Katastrofy jako problem medyczno-sądowy i interdyscyplinarny" połączona z Jubileuszem 85-lecia urodzin i 60-lecia pracy zawodowej Prof. Władysława Nasiłowskiego.


Chcielibyśmy zorganizować sesję studencką w formie ustnych wystąpień lub sesji plakatowej.
W związku z tym gorąco proszę osoby zainteresowane przedstawieniem pracy studenckiej na tej konferencji o jak najszybsze przesyłanie do mnie odpowiedniej informacji. Proszę również o zaznaczenie preferowanej formy prezentacji: krótki referat ustny czy plakat. Jeśli będzie odzew, ustalimy dalsze szczegóły.Mogę zapewnić, że konferencja pod względem merytorycznym będzie stała na bardzo wysokim poziomie. Zaprosiliśmy przedstawicieli wielu dyscyplin, nie tylko medyczno-sądowych.


Z poważaniem,
Rafał Skowronek
Przewodniczący Koła Naukowego STN przy Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo-Lekarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
e-mail: rafal-skowronek@wp.pl
tel. 663981335

07.01.2010

Uniwersytet Pavla Jozefa Šafarika w Koszycach zaprasza na 2. Międzynarodowy Kongres Studentów Uczelni Medycznych (ISMCK), który odbędzie się w dniach 21-24 czerwca 2010r.

informacje

06.01.2010

IX International Congress of Medical Sciences Sofia , Bulgaria 2010


konferencja odbędzie się w dniach 13-16 maj 2010

termin nadsyłania abstraktów:1 marzec 2010


http://www.icmsbg.org/

27.12.2009

Drogie Koleżanki i Koledzy,
w imieniu Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w V Międzynarodowej i XLIX Międzywydziałowej Konferencji Naukowej Studentów Uczelni Medycznych, która odbędzie się 6 i 7 maja 2010 roku w Katowicach - Ligocie w budynkach Wydziału Lekarskiego w Katowicach przy ul. Medyków 18.
Termin nadsyłania streszczeń prac upłynie 31.03.2010.
Za udział w Konferencji tradycyjnie nie będzie pobierana opłata.
Wszelkie pytania proszę kierować na adres: zarzad.stn.sum@gmail.com .
Szczegółowe informacje zostaną zamieszczone na stronie internetowej STN-u
SUM: http://stn.sum.edu.pl .
Będzie nam niezmiernie miło gościć Was na Śląsku! Jeszcze raz serdecznie zapraszam!

Z pozdrowieniami

Michał Dobrakowski
Przewodniczący Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

23.12.2009

Świąt wypełnionych radością, niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

Życzy Zarząd STN UJ CM


jednocześnie informujemy, że następny dyżur odbędzie się 05.01.2010 (wtorek).

15.12.2009

konferencja 2009-2010

10.12.2009

wigilia

09.12.2009

III Krakowska Konferencja Zdrowia Publicznego

więcej...

08.12.2009

TLK - rola telomerow
kliknij aby powiększyć

07.12.2009

Koło Anatomiczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Studencką Konferencję Naukowo-SzkoleniowąMorfologiczne Podstawy Medycyny Perinatalnej”, która odbędzie się w dniach 6-7 marca 2010 roku w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tematami wiodącymi konferencji będą: anatomia zarodka i płodu oraz morfologia wad wrodzonych, współczesna diagnostyka ultrasonograficzna płodu ze szczególnym naciskiem na układ sercowo-naczyniowy, diagnostyka inwazyjna i interwencje wewnątrzmaciczne, opieka perinatalna oraz chirurgia wad wrodzonych. W trakcie konferencji planowane są niezwykle ciekawe sesje tematyczne, wykłady eksperckie, prezentacje prac oryginalnych, jak również warsztaty szkoleniowe. Termin nadsyłania streszczeń prac oryginalnych mija 22 stycznia 2010. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://mpmp.wum.edu.pl/ Ruszyła już również internetowa rejestracja uczestników.

 

Do zobaczenia w marcu w Warszawie

Zobacz plakat (pdf)

Cezary Niszczota
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

06.12.2009


Witam!

 

Jako członek Komitetu Organizacyjnego chciałabym serdecznie zaprosić Państwa studentów do udziału w I Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej pt. Studenckie Dni Medycyny Paliatywnej, która odbędzie się w dniach 26- 27 marca 2010 roku w Warszawie.

zaproszenie

05.12.2009

Międzynarodowa Konferencja Studentów Uczelni Medycznych Kraków 2010 odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia.

Wszystkie osoby chętne do pomocy w organizacji sesji i warsztatów prosimy o kontakt pod adresem mailowym stn@cm-uj.krakow.pl

03.12.2009

Dear Colleagues,

The IV International Scientific Conference of Young Scientists in Medicine will be held on 25th & 26th February, 2010 in Kursk State Medical University, Kursk.
more...
invitation

29.11.2009

XXXXI OGÓLNOPOLSKA SESJA NAUKOWA STUDENCKIEGO TOWARZYSTWA NAUKOWEGO POMORSKIEJ AKADEMII MEDYCZNEJ W SZCZECINIE

Drogie Koleżanki i Koledzy,
W tym roku akademickim organizujemy XXXXI Ogólnopolską Sesję Naukową przeznaczoną dla studentów uczelni medycznych oraz absolwentów tych uczelni, którzy pisali pracę naukową w 2009r. W imieniu całego Studenckiego Towarzystwa Naukowego PAM w Szczecinie mam ogromny zaszczyt zaprosić Was serdecznie do udziału w naszej Sesji Naukowej, która odbędzie się w dniach 4-6 marca 2010r. w Rektoracie Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie przy ul. Rybackiej 1.
Ostateczny termin zgłaszania abstraktów prac ustaliśmy na 1 lutego 2010r.
Dokładniejsze informacje można uzyskać pisząc do nas na adres mailowy gutowski@mp.pl , lub wejść na stronę STN: http://stn.ams.edu.pl/ na której wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje.

Tomasz Gutowski
Z-ca Przewodniczącego ds. wydz. Lekarskiego


Drodzy Koledzy i Koleżanki!

Mamy ogromy zaszczyt zaprosić Was do wzięcia udziału w tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy. Nasza konferencja odbędzie się w murach Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku po raz piąty w dniach 20- 21 maja 2010 roku. Będziemy wdzięczni za wpisanie tej daty w Wasze studenckie kalendarze.
Oficjalne zaproszenia wraz z planem konferencji prześlemy wkrótce:)

Deadline nadsyłania abstraktów mija 31 marca 2010 roku. Prosimy o ich nadsyłanie na adres mailowy: conference.umwb@gmail.com

Wszelkie inne informacje o V Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy znajdziecie na stronie: www.conference.stn.umb.edu.pl
oraz pod adresem e-mail naszego STNu stn.umwb@gmail.com

23.11.2009

Zaraszamy Kierowników projektów, które otrzymały dofinansowanie, do odbierania dokumentów w biurze STN UJ CM w godzinach dyżurów.


Informujemy, że termin rejestracji kół naukowych mija 01.12.2009, tego dnia Zarząd będzie dyżurował w godzinach 15.30-17.30. Z przyczyn od nas niezależnych dyżur tego dnia nie zostanie bardziej przedłużony.

 

22.11.2009

WIMC 2010
kliknij aby powiększyć

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zarządu Komitetu Organizacyjnego 6th

Warsaw International Medical Congress for Young Scientists, pragnę zaprosić Was do wzięcia udziału w tym medycznym wydarzeniu naukowym, na skale kraju i Europy.

Zaproszenie (doc)

ulotka (pdf)

21.11.2009

Projekt "Granty Studenckie 2009". ZAKOŃCZONY!!!

19.11.2009

INFORMUJEMY, ŻE

 

Dnia 29 października 2009r. Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk przyznał honorowe wyróżnienie LAUR MEDYCZNY IM. DR WACŁAWA MAYZLA
Weronice Broniek
Natalii Wiatr

za pracę: " Rola trombocytów w chemotaksji komórek dendrytycznych"

 

Wręczenie Lauru wyróżnionym studentom odbędzie się w dniu 3 grudnia 2009 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W imieniu całego Studenckiego Towarzystwa Naukowego UJCM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


Spotkanie organizacyjne Koła Neonatologicznego odbędzie się 23.11.2009r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 obok Poradni Przyklinicznej Oddziału Klinicznego Kliniki Neonatologii ul. Kopernika 23 ( III piętro, zaraz przed wejściem na Oddział). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !!!

Katarzyna Rusnak


Koło Naukowe Oceny Technologii Medycznych

 

Zaprasza na spotkanie organizacyjne. Będzie miało miejsce 23.XI. 2009 (w poniedziałek) na Wydziale Farmacji (ul. Medyczna 9) w sali nr 01-121 (blisko sali optycznej) godzina do ustalenia.

Główny temat, który podejmuje koło naukowe, to ocena technologii medycznej (HTA, health technology assesment).Zajmujemy się metodologią, czyli m.in. medycyną opartą na dowodach naukowych (ebm, evidence based medicine), analizami ekonomicznymi wochronie zdrowia, farmakoekonomiką, wytycznymi HTA. Interesuje nas praktyczne wykorzystanie HTA w podejmowaniu decyzji wochronie zdrowia, opartych na dowodach naukowych (EBHC, evidence based health care) w tworzeniu polityki lekowej, wyznaczaniu priorytetów wochronie zdrowia, tworzeniu programów zdrowotnych, regulowaniu rynku i dostępności do leków (i innych świadczeń zdrowotnych) a także innychdziedzinach. Inne tematy, które podejmujemy to: regulacje prawne, badaniakliniczne, funkcjonowanie urzędów (Agencja Oceny Technologii Medycznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia),monitorowanie działań niepożądanych (pharmacovigilance).

Kontakt:
Piotr Bulica, piotr.bulica@gmail.com dr n. farm Agnieszka Skowron, askowron@cm-uj.krakow.pl

15.11.2009

Serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze Patofizjologii CM UJ, które odbędzie się 17 listopada (wtorek) o godz. 16:30 w siedzibie przy ul. Kopernika 19E

Joanna Szmigiel
asiaszmi@poczta.fm

11.11.2009

PoMTR
kliknij aby powiększyć

06.11.2009

TLK
kliknij aby powiększyć


UNICORN

Szanowni Państwo,
W imieniu Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN, chciałabym serdecznie zaprosić Państwa na I Konferencję Psychoonkolgii Praktycznej pt. "NIE TYLKO LEKI LECZĄ" która odbędzie się w dniu 13 listopada br. w Krakowie i będzie połączona z jubileuszem 10 -lecia działalności Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN.

Konferencja jest punktowana, za udział w niej można otrzymać 4 pkt. edukacyjne!!!

Konferencji będzie towarzyszyć w godzinach 9.00 -16.00 Dzień Otwarty w siedzibie Stowarzyszenia Wspierania Onkologii Unicorn.

Załączniki:
Dzień otwarty
Informacje o UNICORNIE
Komunikat prasowy
Plan konferencji
Prelegaci

Maria Wojtacha
Koordynator organizacji konferencji

03.11.2009

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Koła Internistyczno-Farmakologicznego przy Katedrze Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi, które odbędzie się dnia 10 listopada br. (wtorek) o godzinie 16:00. Spotykamy się przed sekretariatem Katedry (szpital Dietla, II piętro).

Agata Schramm
agatasch@interia.pl


Spotkanie organizacyjne Studenckiego Koła Naukowego przy I Klinice Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego UJ CM odbędzie się 2 grudnia br.(środa) o godz. 13:30.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


Drugie spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Onkologii Klinicznej przy Katedrze i Klinice Onkologii CMUJ odbędzie się dnia 16 listopada o 19.00 w budynku Kliniki na II piętrze (ul. Śniadeckich 10).

Agnieszka Skrobot
Przewodnicząca SKN Onkologii Klinicznej

01.11.2009

Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Chorób Serca i Naczyń IK CM UJ w KSS im. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 9 listopada 2009 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej (II p. - wejście od strony fontanny).


Informujemy, że spotkanie organizacyjne Kola Medycyny Ratunkowej i Resuscytacji odbędzie się w piątek 30 października w CDK o godzinie 18.00

Bartłomiej Szpyra

28.10.2009

Pierwsze spotkanie Koła Ortopedycznego przy Klinice Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem odbędzie się dnia 29.10.2009r. (czwartek) o godz. 19.00, w sali seminaryjnej Kliniki Chorób Wewnętrznych i Geriatrii przy ulicy Śniadeckich 10.
Kontakt: martusiah@poczta.onet.pl gg: 3305350

25.10.2009

Przypominamy, że termin składania streszczeń na 48 Sympozjum STN, Lublin, 28-29 listopad 2009 upływa 30 października 2009 (piątek) do godziny 18.00.
Szczegóły na http://www.stn.umlub.pl/
Serdecznie zapraszamy do udziału.;)

21.10.2009

Przypominamy, że do złożenia wniosku o Grant Studencki 2009 niezbędna jest forma elektroniczna (bez formy elektonicznej wnioski NIE BĘDĄ przyjmowane).


Pierwsze tegoroczne spotkanie Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Gerontologii odbędzie się w poniedziałek 9 listopada o godz. 18.00 w sali seminaryjnej Kliniki Chorób Wewnętrznych i Geriatrii.
Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia,

Paweł Matusik pawel.matusik@wp.eu


SKN Elektrofizjologii i Stymulacji Serca
Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 XI (poniedziałek) o godz. 16:00. Spotykamy się przed wejściem na teren Kliniki Elektrokardiologii na parterze budynku, przed którym znajduje się charakterystyczna fontanna (ul.Prądnicka 80).
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

19.10.2009

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Koła Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy USD w Prokocimu. Odbędzie się ono w sobotę 24.10.09 o godz. 10.00. Spotykamy się w Prokocimu przed salami seminaryjnymi na drugim piętrze.
Kontakt: anna.markow@op.pl tel.793015649

18.10.2009

Zapraszamy na spotkanie SKN przy I Katedrze Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Gastroenterologicznej UJ CM, które odbędzie się w poniedziałek 19.10.09 o godz. 18:00 w auli I Kliniki Chirurgii Ogólnej, ul. Kopernika 40.
kontakt: ksmola@gmail.com


W najbliższy wtorek 20 października o godzinie 16:00 w bibliotece II Katedry Chirurgii odbedzie sie pierwsze w tym roku akademickim spotkanie SKN II Katedry Chirurgii UJCM.
Spotkanie bedzie mialo charakter organizacyjny.
Wiecej informacji na naszej stronie internetowej: www.skn.czerwonachirurgia.pl
ZAPRASZAMY!!


Spotkanie organizacyjne Studenckiego Koła Naukowego Patologii Ciąży odbędzie się dn. 28.10.09 ( środa) o godz. 14:30 w małej sali wykładowej Kliniki Położnictwa i Perinatologii CM UJ ( parter).
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych:)
kontakt: Dominika Stettner, domi.stett@gmail.com


Pierwsze w tym roku akademickim zebranie Naukowego Koła Studenckiego przy Klinice Neurologii odbędzie się w czwartek 22 października 2009 o godz. 18.00 w Bibliotece Kliniki.
Program spotkania:
1. Prof. dr hab. Andrzej Szczudlik: "Genetyczne uwarunkowania zespołów bólowych."
2. Omówienie spraw organizacyjnych

12.10.2009

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne SKN Endokrynologii Ginekologicznej, które odbędzie się 27.10.2009r. o godz.18:30 w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej, ul.Kopernika23, IIIp. , sala seminaryjna.
kontakt: katarzyna.gosztyla@uj.edu.pl


ZEBRANIE ORGANIZACYJNE Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii UJ CM ODBĘDZIE SIĘ W NAJBLIZSZĄ ŚRODĘ 14 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 14 W ZAKŁADZIE.

07.10.2009

Entuzjastów kardiochirurgii, górskich wypraw i nastrojowych ognisk serdecznie zapraszamy na:

 

serce w gorach
kliknij aby powiększyć


... czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym: wycieczki na Turbacz, integracji z członkami Koła Kardiochirurgicznego, sympatycznych rozmów z Opiekunem Koła na tematy nie tylko naukowe oraz pogadanki na temat choroby niedokrwiennej serca - a wszystko to w pięknej górskiej scenerii i w sąsiedztwie dzikiej przyrody!
Zapisy: Przewodniczący Koła Kardiochirurgicznego, Piotr Mazur (piotrekem@gazeta.pl)
Szczegóły na stronie Koła Kardiochirurgicznego: http://www.sknk.republika.pl.


Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Dnia 28 listopada 2009 roku SKN przy Katedrze i Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu organizuje V Studencką Jesień Gastrologiczną.Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do czynnego jak i biernego udziału w naszej konferencji. Nadsyłane prace powinny być związane z zagadnieniami z zakresu gastroenterologii i hepatologii lub chirurgii przewodu pokarmowego, czy też pośrednio nawiązywać do wspomnianej tematyki.
Posimy o nadsyłanie streszczeń drogą elektroniczną na adres robindud@op.pl do 13 listopada 2009 roku.
W imieniu Organizatorów Konferencji serdecznie zachęcam do udziału w naszym spotkaniu.
Z poważaniem

KIEROWNIK Zakładu Dietetyki Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu
dr hab. n. med. Elżbieta Poniewierka


Pierwsze spotkanie Studenckiego Koła Chirurgii III Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej odbędzie się 15 października br w sali S1 Centrum Dydaktyczno-Kongresowego UJ CM przy ul. Łazarza 16 o godz. 18:30.
Dokładne informacje dotyczące zapisów znajdują się na naszej stronie internetowej: http://skn_chirurgia.ovh.org/
Serdecznie zapraszamy!

03.10.2009

Projekt "Granty Studenckie 2009". ROZPOCZĘTY!!!


Międzynarodowa Konferencja Studentów Uczelni Medycznych w Krakowie odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2010r.


BARDZO PROSIMY O PRZESYŁANIE DANYCH DOTYCZĄCYCH PIERWSZYCH ORGANIZACYJNYCH SPOTKAŃ KÓŁ NAUKOWYCH. Wiadomości te będą ogłaszane na naszej stronie internetowej. Ułatwi to każdemu chętnemu możliwość zapisania się do odpowiedniego koła.

Zarząd STN UJ CM

30.09.2009

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Międzynarodowej Konferencji Medycznej Online (IOMC 2010), która odbędzie się 6 i 7 marca 2010.
Więcej informacji na stronie: http://www.iomcworld.com/2010/csb.htm


Z przyjemnością informujemy, że spotkanie organizacyjne Studenckiego Koła Naukowego Kardiochirurgicznego przy Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Szpitala im. Jana Pawła II odbędzie się 8 października 2009 (czwartek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej w/w Kliniki.
Nowy rok akademicki rozpoczniemy wykładem popularnonaukowym pt. "(Nie tak znowu) krótka historia serca".
Szczegóły na stronie internetowej Koła: http://www.sknk.republika.pl oraz u Przewodniczącego Koła, Piotra Mazura (piotrekem@gazeta.pl).
Serdecznie zapraszamy!

Ewelina Nowak, Administratorka Koła

25.09.2009

Dyżury w siedzibie STN będą odbywały się niezmiennie we wtorki i czwartki od godziny 16.00 do 17.00.
Pierwszy dyżur odbędzie sie 06.10.2009 ( wtorek).


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Dear students and young scientists!
On November 4-6th, 2009 II (63) International Students' and Young Scientists' Congress ACTUAL PROBLEMS OF MODERN MEDICINE will take place in the National O.O. Bohomolets Medical University.
For participation in the conference it is necessary to register at the site and send abstracts, prepared according to the requirements, up to the 25th of September 2009.
O.A. Kysil Students' Scientific Society and Young Scientists' and Specialists' Society of National O.O. Bohomolets Medical University (Kyiv, Ukraine) invite You to take part in the Congress.
Thanks in advance for participation in the congress!
Information letter

Council of O.A. Kysil SSS

22.08.2009

Szanowni Państwo,
Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zaprasza do udziału w XLVIII Sympozjum Studenckich Kół Naukowych Uczelni Medycznych, które odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2009 roku w Lublinie.
Streszczenia studenckich prac naukowych należy zgłaszać do organizatora w terminie do dnia 30 października 2009 roku. Regulamin Sympozjum zostanie zamieszczony na stronie internetowej Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie http://www.stn.umlub.pl/

 

Regulamin XLVIII Sympozjum STN
Formularz zgłoszenia XLVIII Sympozjum STN

<<< Wiadomości z roku 2008/2009 >>>
<<< Wiadomości z roku 2007/2008 >>>